Kultur for kompetanse
- Fagmiljø på tvers av avdelingene
Vi har etablert et fagmiljø på tvers av avdelingene som skal gi en felles god praksis.
- Vår fagkompetanse styrkes via faglig veiledning og ambulerende fagteam. Vi har samarbeid med utdannelsesinstitusjoner, og koordinerer praksisplasser til elever og studenter. Dette er viktig med hensyn til rekruttering, forteller Aurås.
Sammen med enhet for Pro har enhet for funksjonshemmede utarbeidet en egen rekrutteringsplan 2009-2015. Målsettingen er "kultur for kompetanse", hvor man vektlegger å se mulighetene og inspirere til kompetanseutvikling.
Begge enhetene har også sammen utviklet en kompetanseplan 2009-2015, som et praksisnært verktøy.
- Et sentralt område er etikk. Vi har hatt et opplæringsprogram for våre etikkveieledere, hvor veilederne skal videreføre den etiske refleksjonen ut i avdelingene. Dette arbeidet er viktig med hensyn til løsningsfokuserte tilnærminger i samarbeid med andre, forteller enhetsleder Unni-Merete Langlo.