Endelige valgresultater for Nittedal i kommune- og fylkestingsvalget 2019

Etter at 100 prosent av stemmene er talt og kontrollert, har Nittedal følgende resultat etter kommunestyre og fylkestingsvalget 2019.

Kommunestyrevalg

Godkjent protokoll for valgstyret i Nittedal kommune: Last ned PDF her

PartinavnAntall stemmer%-vis oppslutningEndring siste kommunestyrevalg
Høyre 3 060 25,4% -2,3 pp
Arbeiderpartiet 3 019 25,1% -9,9 pp
Fremskrittspartiet 1 417 11,8% -0,5 pp
Senterpartiet 1 273 10,6% 6,5 pp
Miljøpartiet De Grønne 1 003 8,3% 3,5 pp
Venstre 772 6,4% -2,0 pp
Sosialistisk Venstreparti 652 5,4% 2,5 pp
Rødt 462 3,8% 1,9 pp
Kristelig Folkeparti 302 2,5% -0,4 pp
Demokratene i Norge 66 0,5% 0,5 pp

 Mandatfordeling

Navn Antall Endring
Høyre 8 0
 
Arbeiderpartiet 7 -3
 
Fremskrittspartiet 3 -1
 
Senterpartiet 3 +2
 
Miljøpartiet De Grønne 2 +1
 
Sosialistisk Venstreparti 2 +1
 
Venstre 2 -1
 
Kristelig Folkeparti 1 0
 
Rødt 1 +1
 

 

Nøkkeltall i valggjennomføringen 

Antall stemmeberettigede

18 296

Totalt antall kryss i manntallet

12 274

Oppmøteprosent

67,09 %

Totalt antall godkjente forhåndsstemmegivninger

2 758

Totalt antall godkjente valgtingsstemmegivninger

9 516

Totalt antall forkastede stemmegivninger

8

Totalt antall godkjente stemmesedler

12 147

Totalt antall forkastede stemmesedler

5

Partifordelte forhåndsstemmer 

Parti

Antall

Fremskrittspartiet

317

Senterpartiet

257

Rødt

98

Arbeiderpartiet

616

Demokratene

14

Miljøpartiet De Grønne

263

Høyre

592

Kristelig Folkeparti

65

SV - Sosialistisk Venstreparti

135

Venstre

122

Totalt antall partifordelte stemmesedler

2 479

Partifordelte sent innkomne forhåndsstemmesedler

Parti

Antall

Fremskrittspartiet

16

Senterpartiet

15

Rødt

5

Arbeiderpartiet

44

Demokratene

0

Miljøpartiet De Grønne

51

Høyre

33

Kristelig Folkeparti

9

SV - Sosialistisk Venstreparti

25

Venstre

12

Totalt antall partifordelte stemmesedler

210

Beregning av stemmetillegg og personstemmer

** = Innvalgt som representant i kommunestyret

* = Innvalgt som vararepresentant i kommunestyret

Valglistens navn: Fremskrittspartiet

Antall stemmesedler: 1417

Stemmetillegg på 25%

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

1

Helge Fossum

**

354,25

248,00

14,00

616,25

1

2

Erland Vestli

**

354,25

64,00

7,00

425,25

2

3

Stein Tore Madsen

**

354,25

36,00

1,00

391,25

3

4

Mads Hovda

*

0,00

65,00

13,00

78,00

4

6

Stine Øversveen

*

0,00

45,00

4,00

49,00

5

5

Jorunn Rønningen

*

0,00

36,00

3,00

39,00

6

8

Kristin By Woll

*

0,00

20,00

1,00

21,00

7

10

Haakon Auke

*

0,00

20,00

1,00

21,00

8

13

Magne Blomberg

*

0,00

16,00

1,00

17,00

9

11

Øistein Lid

0,00

15,00

0,00

15,00

10

7

Lars Martin Galdal

0,00

13,00

1,00

14,00

11

12

Cecilie Løvset

0,00

13,00

0,00

13,00

12

14

Tove Bjørnevåg

0,00

10,00

1,00

11,00

13

9

Andreas Qvale

0,00

7,00

2,00

9,00

14

 

Valglistens navn: Senterpartiet

Antall stemmesedler: 1273

Stemmetillegg på 25%

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

1

Ida Eliseussen

**

318,25

149,00

36,00

503,25

1

2

Ketil Rune Gundersen

**

318,25

55,00

5,00

378,25

2

4

Kristoffer Øksne

**

0,00

111,00

18,00

129,00

3

3

Trude Møller Onstad

*

0,00

41,00

2,00

43,00

4

5

Edith Cecilie Loftheim

*

0,00

34,00

1,00

35,00

5

8

Pål Skøyen

*

0,00

26,00

1,00

27,00

6

7

Anne Glestad Lech

*

0,00

9,00

9,00

18,00

7

13

Olav Prestvik

*

0,00

16,00

2,00

18,00

8

6

Ivar Fridtjof Christensen *

0,00

9,00

8,00

17,00

9

24

Pål Kristoffer Øksne

0,00

15,00

2,00

17,00

10

9

Bente Johanne Øksne

0,00

15,00

1,00

16,00

11

14

Ola Sørum

0,00

16,00

0,00

16,00

12

10

Anders Kristoffer Ramstad

0,00

12,00

2,00

14,00

13

21

Asbjørn Johannes Fleisje

0,00

12,00

1,00

13,00

14

23

Svein Ottershagen

0,00

10,00

1,00

11,00

15

18

Kai Solberg

0,00

8,00

1,00

9,00

16

22

Roar Ramstad

0,00

6,00

0,00

6,00

17

15

Johan Fosstveit Spenningsby

0,00

4,00

1,00

5,00

18

17

Eirik Løvseth Austad

0,00

4,00

0,00

4,00

19

27

Kari Johnsen

0,00

4,00

0,00

4,00

20

11

Anne-Mari Onstad

0,00

3,00

0,00

3,00

21

16

Jon Kåre Solås

0,00

3,00

0,00

3,00

22

19

Joar André Onstad

0,00

2,00

0,00

2,00

23

25

Arne Johan Hjortland

0,00

2,00

0,00

2,00

24

12

Olav Morten Haug

0,00

1,00

0,00

1,00

25

20

Bjarne Våga

0,00

1,00

0,00

1,00

26

26

Reidar Hagen

0,00

1,00

0,00

1,00

27

 

Valglistens navn: Rødt

Antall stemmesedler: 462

Stemmetillegg på 25%

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

1

Atle Skift

**

115,50

65,00

14,00

194,50

1

2

Hanne Høiås

*

115,50

63,00

8,00

186,50

2

3

Herman Johan Linde

*

115,50

15,00

3,00

133,50

3

4

Marte Kristin Langøen

*

0,00

31,00

9,00

40,00

4

20

Harald Berge

*

0,00

9,00

3,00

12,00

5

9

Pia Aas Høiås

0,00

7,00

3,00

10,00

6

7

Malin Røed

0,00

8,00

1,00

9,00

7

12

Karin Skogen

0,00

9,00

0,00

9,00

8

14

Stian Solberg

0,00

8,00

0,00

8,00

9

5

Geir Nordanger

0,00

4,00

3,00

7,00

10

13

Jim Alan Stensrud

0,00

6,00

1,00

7,00

11

8

Fredrik Winger

0,00

6,00

0,00

6,00

12

17

Christian Laupsa

0,00

5,00

0,00

5,00

13

19

Vidar Bye Gulbrandsen

0,00

5,00

0,00

5,00

14

6

Hilde Karin Larsen

0,00

4,00

0,00

4,00

15

15

Tina Skogland Linde

0,00

4,00

0,00

4,00

16

10

Mona Sætrang

0,00

3,00

0,00

3,00

17

11

Simen Strange Øya

0,00

3,00

0,00

3,00

18

16

Atle Stordal Rosland

0,00

2,00

0,00

2,00

19

18

Øyvor Berge Jansen Faisal

0,00

1,00

0,00

1,00

20

 

Valglistens navn: Arbeiderpartiet

Antall stemmesedler: 3019

Stemmetillegg på 25%

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

1

Hilde Nysten Thorkildsen

**

754,75

525,00

31,00

1 310,75

1

2

Zeeshan Ahmad Sheikh

**

754,75

148,00

16,00

918,75

2

4

Rune Kyllenstjerna

**

0,00

128,00

67,00

195,00

3

27

Petter Tveøy

**

0,00

106,00

19,00

125,00

4

5

Hanne Børrestuen

**

0,00

113,00

6,00

119,00

5

3

Ann-Karin Pettersen

**

0,00

86,00

4,00

90,00

6

7

Iren Beisvåg

**

0,00

74,00

10,00

84,00

7

11

Kristin Johnskareng

*

0,00

66,00

17,00

83,00

8

17

Milla Skaug Ødegaard

*

0,00

61,00

9,00

70,00

9

6

Lars-Erik Hvidsten

*

0,00

63,00

6,00

69,00

10

13

Tone Engen

*

0,00

53,00

5,00

58,00

11

30

Kari Aaneby

*

0,00

50,00

3,00

53,00

12

15

Celia Calkin Hansen

*

0,00

46,00

6,00

52,00

13

12

Ole-Erik Jegstad Yrvin

*

0,00

43,00

3,00

46,00

14

19

Roy Cato Einarsen

*

0,00

43,00

2,00

45,00

15

18

Hege Gromsrud

*

0,00

41,00

2,00

43,00

16

29

Hege Naustdal

*

0,00

39,00

2,00

41,00

17

20

Ådne Sekkelsten

0,00

31,00

3,00

34,00

18

8

Dan Didriksen

0,00

29,00

4,00

33,00

19

22

Kim Andre Thorkildsen

0,00

32,00

1,00

33,00

20

23

Veslemøy Myrstad

0,00

28,00

4,00

32,00

21

24

Omer Naseer Ahmed

0,00

30,00

1,00

31,00

22

21

Knut Arne Moen

0,00

23,00

6,00

29,00

23

34

Berit Hvidsten

0,00

29,00

0,00

29,00

24

16

Knut Anton Kibsgård

0,00

21,00

6,00

27,00

25

10

Thomas Grønnli Pettersen

0,00

26,00

0,00

26,00

26

9

Brit Tora Langseth

0,00

24,00

1,00

25,00

27

25

Elin Bolle Strand

0,00

24,00

1,00

25,00

28

35

Arvid Ruus

0,00

20,00

1,00

21,00

29

28

Thomas Skoglund

0,00

15,00

0,00

15,00

30

14

Arnfinn Kjos Eduardsen

0,00

13,00

0,00

13,00

31

32

Thorill Pedersen Cappelen

0,00

13,00

0,00

13,00

32

33

Hans Erik Westbye

0,00

13,00

0,00

13,00

33

26

Hermann Albert

0,00

7,00

0,00

7,00

34

31

Ranveig Kolberg Klonteig

0,00

7,00

0,00

7,00

35

 

Valglistens navn: Demokratene

Antall stemmesedler: 66

Stemmetillegg på 25%

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

1

Ellen Due Brynjulfsen

16,50

18,00

0,00

34,50

1

2

Dan Henry Bøhler

0,00

7,00

0,00

7,00

2

3

Roger Nicolaysen

0,00

3,00

0,00

3,00

3

5

Stein Jørnli

0,00

2,00

0,00

2,00

4

6

Ture Rangheim

0,00

2,00

0,00

2,00

5

4

Tom Haldor Brynjulfsen

0,00

1,00

0,00

1,00

6

7

Catherine Hellings

0,00

1,00

0,00

1,00

7

Valglistens navn: Miljøpartiet De Grønne

Antall stemmesedler: 1003

Stemmetillegg på 25%

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

1

Vidar Dagfinn Myhre

**

250,75

127,00

28,00

405,75

1

2

Anne-Hilde Røsvik

**

250,75

105,00

12,00

367,75

2

3

Ketil Aasen

*

0,00

45,00

2,00

47,00

3

4

Marit Hoff

*

0,00

31,00

1,00

32,00

4

7

Kristin Skinstad Van der Kooij

*

0,00

28,00

2,00

30,00

5

15

Helene Vole

*

0,00

23,00

3,00

26,00

6

13

Julia Köhler-Olsen

*

0,00

20,00

5,00

25,00

7

6

Mai-Helen Myhre Carlsen

0,00

19,00

3,00

22,00

8

11

Henrik Andre Pedersen

0,00

19,00

2,00

21,00

9

5

Bjørn Nyheim

0,00

15,00

5,00

20,00

10

12

Øydis Hoff

0,00

14,00

2,00

16,00

11

14

Andréas Elia Antonakos

0,00

14,00

0,00

14,00

12

8

Atle Torvund

0,00

12,00

0,00

12,00

13

10

Eric Roualet

0,00

11,00

0,00

11,00

14

16

Randi Bang

0,00

7,00

0,00

7,00

15

9

Yvonne Roualet Thoresen

0,00

5,00

1,00

6,00

16

 

Valglistens navn: Høyre

Antall stemmesedler: 3060

Stemmetillegg på 25%

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

1

Ann Kristin Bakke

**

765,00

431,00

13,00

1 209,00

1

2

Jan Stefan Holme

**

765,00

226,00

9,00

1 000,00

2

5

Espen Alme

**

0,00

71,00

14,00

85,00

3

3

Arnt Kristoffersen

**

0,00

72,00

9,00

81,00

4

11

Kjetil Sukkestad

**

0,00

55,00

10,00

65,00

5

4

Hege Skonnord

**

0,00

49,00

6,00

55,00

6

12

Andine Knudtson

**

0,00

48,00

2,00

50,00

7

8

Susan Bakke

**

0,00

42,00

1,00

43,00

8

6

Torbjørn Seljevoll

*

0,00

31,00

11,00

42,00

9

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

7

Rolf Mørkhagen

*

0,00

36,00

1,00

37,00

10

10

Marius Egeberg

*

0,00

28,00

7,00

35,00

11

13

Hans-Eric Arnesen

*

0,00

34,00

1,00

35,00

12

22

Rune Hanken

*

0,00

34,00

0,00

34,00

13

21

Ingvild Blinderen Gleditsch

*

0,00

31,00

0,00

31,00

14

9

Gunnar Johnsen

*

0,00

27,00

2,00

29,00

15

16

Erik Andreas Ahlsrød

*

0,00

20,00

1,00

21,00

16

17

Inger Johanne Bjørkevoll Kjuul

*

0,00

20,00

1,00

21,00

17

15

John Ivar Rygge

*

0,00

20,00

0,00

20,00

18

18

Ketil Nagel Eger

*

0,00

15,00

2,00

17,00

19

19

Sharjeel Ahmad

0,00

17,00

0,00

17,00

20

20

Kjell Alme

0,00

15,00

0,00

15,00

21

14

Ruth Sletta

0,00

12,00

0,00

12,00

22

 

Valglistens navn: Kristelig Folkeparti

Antall stemmesedler: 302

Stemmetillegg på 25%

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

1

Øyvind Nerheim

**

75,50

57,00

11,00

143,50

1

2

Kari Anne Karlsen

*

75,50

46,00

8,00

129,50

2

7

Åshild Stordrange Storheim

*

0,00

41,00

9,00

50,00

3

4

Fredrik Røste

*

0,00

33,00

7,00

40,00

4

14

Arne Willy Dahl

*

0,00

15,00

1,00

16,00

5

15

Geir Smith-Solevåg

0,00

14,00

2,00

16,00

6

6

Markus Berggren Hagen

0,00

11,00

2,00

13,00

7

8

Anne Johanne Botterud

0,00

12,00

1,00

13,00

8

3

Solveig Langrud Sletten

0,00

11,00

1,00

12,00

9

10

Odd Martin Nerheim

0,00

10,00

1,00

11,00

10

5

Merete Svarstad

0,00

6,00

2,00

8,00

11

26

Rolf Martin Næss

0,00

8,00

0,00

8,00

12

12

Geir Bjarte Thaule

0,00

5,00

0,00

5,00

13

16

Anne Mari Erlandsen

0,00

5,00

0,00

5,00

14

28

Ole Petter Erlandsen

0,00

5,00

0,00

5,00

15

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

11

Ole Strandengen

0,00

4,00

0,00

4,00

16

18

Eirik Jarl Nilssen

0,00

4,00

0,00

4,00

17

9

Kristin Nysæter

0,00

3,00

0,00

3,00

18

22

Thorolf Thorstensen

0,00

3,00

0,00

3,00

19

30

Solveig Nysæter Svensen

0,00

3,00

0,00

3,00

20

21

Bjørn-David Haraldsen

0,00

2,00

0,00

2,00

21

29

Bjarte Nysæter Svensen

0,00

2,00

0,00

2,00

22

13

Bjørg Ragnhild Aaraas

0,00

1,00

0,00

1,00

23

19

Tor Spilling

0,00

1,00

0,00

1,00

24

27

Kyrre Steen Nævestad

0,00

1,00

0,00

1,00

25

17

Kent Ole Furuly

0,00

0,00

0,00

0,00

26

20

Trude Renate Wolter Olberg

0,00

0,00

0,00

0,00

27

23

Andreas Werner-Erichsen

0,00

0,00

0,00

0,00

28

24

Kjersti Melkersen

0,00

0,00

0,00

0,00

29

25

Magne Weum

0,00

0,00

0,00

0,00

30

 

Valglistens navn: SV - Sosialistisk Venstreparti

Antall stemmesedler: 652

Stemmetillegg på 25%

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

2

Ida Cathrine Ruud

**

163,00

81,00

20,00

264,00

1

1

Dag Anders Westhrin

**

163,00

46,00

13,00

222,00

2

3

Charlotte Midjo

*

0,00

41,00

1,00

42,00

3

7

Markus Scarth Tønseth

*

0,00

18,00

12,00

30,00

4

4

Marit Røyne

*

0,00

25,00

1,00

26,00

5

5

Amandus A M Syed-Bøe

*

0,00

22,00

2,00

24,00

6

13

Miriam Eileen Nes Begnum *

0,00

17,00

1,00

18,00

7

18

Mira Akseldatter Systad

0,00

14,00

4,00

18,00

8

22

Pernille Sørlie Trætten

0,00

13,00

5,00

18,00

9

6

Nanna Voldner

0,00

11,00

1,00

12,00

10

8

Lise Dalen Mcmahon

0,00

11,00

0,00

11,00

11

11

Azra Dunderovic

0,00

9,00

0,00

9,00

12

20

Veronica Havaas

0,00

7,00

0,00

7,00

13

23

Magne Berg

0,00

5,00

0,00

5,00

14

10

Maren Brit Baadshaug

0,00

4,00

0,00

4,00

15

12

Sjurd Tveit

0,00

4,00

0,00

4,00

16

16

Kathrine Bruflot

0,00

3,00

1,00

4,00

17

19

Johan Tønnesson

0,00

4,00

0,00

4,00

18

14

Sissel Larsen

0,00

3,00

0,00

3,00

19

9

Egil Dahl

0,00

2,00

0,00

2,00

20

15

Kåre Hermansen

0,00

2,00

0,00

2,00

21

17

Milorad Dunderovic

0,00

2,00

0,00

2,00

22

21

Jarl Ove Hegdal

0,00

1,00

0,00

1,00

23

 

Valglistens navn: Venstre

Antall stemmesedler: 772

Stemmetillegg på 25%

 

Nr.

 

Representantens navn

 

Stemmetillegg

 

Personstemmer

 

Slengere

 

Rettelser totalt

 

Ny rangering

1

Inge Hallgeir Solli

**

193,00

142,00

49,00

384,00

1

3

Berit Halvorsen Bjørgan

**

193,00

66,00

11,00

270,00

2

2

Egil Hjorteset

*

193,00

49,00

10,00

252,00

3

4

Maria Elizabeth Prestø

*

0,00

61,00

12,00

73,00

4

5

Ingjerd Jahnsen Fjøsne

*

0,00

13,00

2,00

15,00

5

7

Vida Christina Valen

*

0,00

12,00

3,00

15,00

6

8

Leif-Åge Sørlie

*

0,00

5,00

7,00

12,00

7

9

Linda Jeanette Nygård

0,00

10,00

0,00

10,00

8

10

John-Ludvig Valen

0,00

8,00

2,00

10,00

9

14

Bård Natvig

0,00

8,00

2,00

10,00

10

15

Magnhild Fjøsne Bredesen

0,00

7,00

3,00

10,00

11

11

Mari Helmer

0,00

8,00

1,00

9,00

12

13

Elisabet Bygdnes

0,00

7,00

0,00

7,00

13

21

Gunvor Helene Støle

0,00

4,00

2,00

6,00

14

22

Pål Olav Røstad

0,00

5,00

1,00

6,00

15

16

Olav Grimsbo

0,00

5,00

0,00

5,00

16

17

Hilde Synnøve Tellesbø

0,00

3,00

2,00

5,00

17

12

Martin Kirkengen

0,00

4,00

0,00

4,00

18

6

Arve Pedersen

0,00

3,00

0,00

3,00

19

20

Inga Nakling Benum

0,00

2,00

1,00

3,00

20

18

Conny Lexmond

0,00

1,00

0,00

1,00

21

19

Ronny Erlend Ivarsen

0,00

1,00

0,00

1,00

22


Publisert: 11.09.2019 10.34
Sist endret: 11.09.2019 19.08

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

hva forsøkte du å finne?