Lytt

Varsel om kraftig vind - gult farenivå - dette er kommunens oppmøtesteder for øyeblikkelig hjelp dersom telenettet slutter å virke:

Oppmøtestedene er

  • Nittedal legevakt (ved rådhuset)
  • Skytta sykehjem (Skytta bo- og servicesenter)
  • Døli sykehjem (Døli pleie- og omsorgssenter)

Det er meldt svært kraftig vind søndag kveld og natt til mandag, med lokale vindkast over 23 meter per sekund.

Uværet kan føre til at telefonnettet slutter å virke. Det vil i en slik situasjon ikke være mulig å få kontakt med nødetatene på vanlig måte med telefon.

Statsforvalteren i Oslo og Viken har bedt Nittedal kommune om å etablere oppmøtesteder for å få kontakt med nødetatene brann, politi og/eller helse.

Dersom telefonnettet ikke fungerer og du trenger øyeblikkelig hjelp vil du få rask bistand på Nittedal legevakt (ved rådhuset), Skytta bo- og servicesenter i sør og Døli pleie- og omsorgssenter i nord.

Du kan se farevarselet fra Metereologisk institutt her:

Farevarsel fra Metereologisk institutt


Telefonnummer til nødetatene:

Nittedal legevakt: 67071500
Brann: 110
Politi: 112
Helse: 113


Publisert: 16.01.2022 23.18
Sist endret: 24.06.2025 11.21

Fant du det du lette etter?

Takk for din tilbakemelding

hva forsøkte du å finne?